Mayday to jeden z ośmiu utworów znajdujących się na debiutanckiej płycie zespołu Love Story pt. Talitha kum. Płyta została w całości nagrana i wyprodukowana w 07 Studio w Tarnowie pod okiem (i uchem) Leszka Łuszcza (m.in. Renata Przemyk, Maria Peszek, Wilki, Julia Marcell). Słowa i muzyka są autorstwa Magdy Frączek, frontmanki zespołu.

W nagraniu udział wzięli: Magda Frączek — wokal, Joanna Frączek — skrzypce, Anna Humeniuk i Anna Grygiel — chórki, Ignacy Frączek — gitara elektryczna, Rafał Hajduga — gitara basowa, Szymon Madej — perkusja. Zespołem na czas nagrań i działalności zajął się ks. Adam Rogalski (proboszcz, żeglarz, alpinista, gitarzysta, realizator dźwięku). Nagrania i wydanie płyty ufundowali: Paweł Baranowski, Janina i Ryszard Frączek, ks. Adam Rogalski.

***
Mayday czyli buntownicza i niezwykle szczera opowieść o prawdziwej miłości. Szukamy jej w życiu. Nie potrafimy znaleźć. W końcu dochodzimy do wniosku, że to Ona pierwsza nas szukała.

Mayday czyli historia o zwycięstwie nad wszystkim, co poniża i kaleczy. Bo w zetknięciu z Tym, który kocha bez względu na stan ducha i konta, (który nie pamięta złego!), życie zaczyna nabierać sensu i gnać do Życia.

Mayday czyli krzyk młodości, ponad dachami świata. Bo wybierając pozornie drogę mniej uczęszczaną, przekonujemy się, że wędrujemy wprost w ramiona Wolności.

Duch Święty — reżyseria
Magda Frączek — scenariusz
Adam Bajerski — zdjęcia
Roman Horodycki — montaż
Maciej Kiszko — kierownik planu
Jarosław Skrzeczkowski — kran
Marta Zubilewicz — charakteryzacja
Józef Knapik — transport

Wydawnictwo Scriba — producent teledysku

Obsada:
Magda Frączek — Magdalena
Kamila Wenderlich — Dziewczyna 1
Magdalena Tabor — Dziewczyna 2
Dagmara Nejno — Dziewczyna 3
Oskar Cypriański — Chłopak 1
Patryk Feliga — Chłopak 2
Rodzina — Iwona, Dariusz i Helenka Afrykańscy
Zespół — Magda Frączek (voc), Joanna Frączek (choir), Anna Humeniuk (choir), Ignacy Frączek (gt), Jakub Michalak (b), Konrad Zieliński (dr)
oraz NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH FANI ZESPOŁU LOVE STORY!

Zdjęcia zostały nakręcone 31. października w Warszawie w Parku Saskim (i okolicach) oraz w Ośrodku Profilaktyczno-Wychowawczym MICHAEL na Bemowie dzięki uprzejmości księży Michalitów.

Udostępnij:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • email
  • Drukuj