Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania Josha McDowella (uznanego amerykańskiego mówcy chrześcijańskiego i autora ponad 100 książek), który przemawiał 12.12.06 w Katowickim Spodku do kilku tysięcy rodziców. Josh dzielił się przykładami ze swojego życia oraz tym, co Pismo św. mówi o budowaniu więzi z dziećmi. Jego wystąpienie było oparte o badania przeprowadzone w Polsce i dotyczące naszej młodzieży (wyniki zostały przedstawione przez Roberta Kościuszkę). Zobaczymy także Antoniego i Agnieszkę Tompolskich, rodziców czwórki dzieci, którzy opowiadają o budowaniu właściwych więzi na przykładzie własnej rodziny.

Przyjazd Josha związany jest z programem Fundamenty Wiary. Celem programu jest pomoc rodzicom w budowaniu więzi z dziećmi, by dzięki tym więziom umieli przekazać dzieciom wiarę tak, aby stały się gorliwymi wyznawcami Chrystusa. Chrześcijanami, którzy wiedzą w co wierzą, dlaczego w to wierzą i żyją zgodnie z tym.

Czy twoje dzieci potrafią oprzeć się negatywnej presji współczesnej kultury?
Co budzi twój niepokój jako rodzica, duszpasterza czy nauczyciela? Czyż nie to, że nasze dzieci popadną w złe towarzystwo, w nałogi, lub dokonają niewłaściwych wyborów, co w konsekwencji przyniesie im cierpienie? To zagrożenie jest realne. Wszyscy je wyczuwamy.

„I choć musimy się obawiać pokus, na jakie wystawiani są młodzi ludzie – wyjaśnia Josh McDowell – o wiele bardziej powinniśmy troszczyć się o to, w co wierzą nasze dzieci”. Jak wynika bowiem z badań przeprowadzonych również w Polsce, młodzi ludzie, których wiara nie jest oparta na Słowie Bożym, są:

10,6 razy bardziej skłonni do zażywania narkotyków
5,5 razy bardziej skłonni do prób samobójczych
3,7 razy bardziej skłonni do sięgania po alkohol, aby się upić

W swojej najnowszej książce Josh McDowell przedstawia narzędzia, dzięki którym możemy wzmocnić fundamenty wiary naszych dzieci tak, aby miała ona widoczny wpływ na ich życie. Proponuje rodzinom i wspólnotom kościelnym apologetykę opartą o więzi, czyli poświadczoną dowodami obronę wiary i biblijne wskazówki, jak wiara powinna wpływać na nasze więzi z innymi.

Fundamenty wiary prezentują czytelny plan ugruntowania młodych w więzi z Chrystusem, pomagają odnajdywać w niej odpowiedź na kluczowe życiowe pytania
Więcej na:
http://www.fundamentywiary.pl/

Udostępnij:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • email
  • Drukuj