2011-11-30_ spotkanie z red.Wojciechem Sumlińskim -KGP Gdynia, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości
1. książka „Z mocy bezprawia”, historia red. Sumlińskiego

2. sprawa ks. Popiełuszki, film, czarny PR o Witkowskim, aresztowanie

3. publikacje, areszt wydobywczy, rodzina

4. spółka Megagaz, sądy, prokuratura, książka, śledztwa dziennikarskie

5. świat rzeczywisty, zawartość książki, Komorowski, zdjęcia Kwaśniewskiego

6. Lepper

 

Z Mocy Bezprawia

Dodane przez: Redakcja Fronda.pl Kategoria: Akcja poniedziałek, 12 września 2011, 12:25

„Książka Wojtka Sumlińskiego, to po prostu dynamit. Jeden z najlepszych i najodważniejszych dziennikarzy śledczych opowiada nam o ukrytych mechanizmach władzy i prawdziwych korzeniach polskiego bogactwa. Cena, jaką za zdobycie tej wiedzy zapłacił, nie pozwala w jego relację wątpić” – Rafał A. Ziemkiewicz

 

 

/

Jak to możliwe, że w wolnej Polsce śledztwo w sprawie ujawnienia wszystkich osób odpowiedzialnych za śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki trwa od ponad 20 lat i utknęło w martwym punkcie? Jak to się stało, że prezydent Aleksander Kwaśniewski wolał „zaśpiewać i zatańczyć”, niż stanąć przed Sejmową Komisją Śledczą? Jak doszło do tego, że w 2006 roku oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych usiłowali uwikłać polskich biskupów w opatrzoną klauzulą najwyższej tajemnicy kombinację operacyjną? W jakim celu Bronisław Komorowski spotykał się z oficerami kontrwywiadu PRL? Jak to możliwe, że niedługo przed śmiercią Andrzej Lepper powierzył dokumenty stanowiące dla niego „polisę na życie” człowiekowi powiązanemu z tajnymi służbami? Jaką cenę trzeba zapłacić w III RP za ujawnianie niewygodnej dla elit prawdy?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania są zawarte w książce  „Z mocy bezprawia” dając sugestywny i przekonujący obraz czegoś, czego oficjalnie nie ma, a co od lat podskórnie niszczy naszą Ojczyznę i tych, którzy usiłują to zdemaskować.

Fronda

 


„Z „mocy bezprawia – thriller, który napisało życie (Fronda). Najnowsza książka znanego dziennikarza, to opowieść o samowoli polskich służb, podsłuchiwaniu przez nie dziennikarzy i dęciu sprawy rzekomego handlu aneksem do raportu WSI przez Sumlińskiego. Krótko mówiąc – ponury obraz recydywy  najgorszych praktyk III RP – pod rządami Donalda Tuska i szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.”

Piotr Gociek „Uważam Rze”

 

 

„Książka Wojtka Sumlińskiego, to po prostu dynamit. Jeden z najlepszych i najodważniejszych dziennikarzy śledczych opowiada nam o ukrytych mechanizmach władzy i prawdziwych korzeniach polskiego bogactwa. Cena, jaką za zdobycie tej wiedzy zapłacił, nie pozwala w jego relację wątpić”

Rafał A. Ziemkiewicz

 


„Jeśli powstanie kiedyś Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez III RP Wojciech Sumliński ma wszelkie dane być jednym z jego liderów. Zdrowo na to zasłużył, udowodniając, że dziennikarstwo śledcze jest we współczesnej Polsce najważniejszą, a zarazem najbardziej ryzykowną z medialnych specjalizacji”.

Marcin Wolski

 

Udostępnij:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • email
  • Drukuj